Yukarı çık
  • Tüm Siparişlerinizde Ücretsiz Sigortalı Gönderim
indirim
STOKTA MEVCUT

Cerridwen Pırlanta Baget Yüzük

En geç 2 Aralık Perşembe günü kargoya verilir.

Cerridwen – İlham Kaynağı – Pırlanta Baget Yüzük

Cerridwen, orijinal olarak Kerdwin veya Cyrrdven olarak bilinen Gal kökenli bir isimdir. Wen büyük olasılıkla “kadın” anlamına gelmektedir, ancak gwen’den türetilmişse “adil”, “kutsanmış” veya “beyaz”” olarak söylenebilir.

Aynı zamanda hem bir anne hem de bilge bir kadındır. Gal irfanında topluca Awen olarak adlandırılan şiirsel bilgelik, ilham ve kehanet armağanıyla kutsanmıştır.

Cerridwen Neden Tanrı Olmuştur?

Çok tanrılı pagan inancındaki en eski tanrılardan biridir. Cerridwen’in efsanesi, dönüşüm örneklerindendir. Oğlu için bir iksir yapmış ve Gwion ondan yanlışlıkla tatmıştır.

Başına bir şey geleceğini fark eden Gwion kaçmıştır. Yeraltı dünyasının bir tanrıçası olarak, Cerridwen, genellikle hem doğurganlığı hem de doğurganlığını ve bir anne olarak gücünü temsil eden beyaz bir ekmek ile sembolize edilir.

Koleksiyon: Tanrıçaların Uğurlu Işığı

Tanrılar, tanrıçalar birçok kadim kültürün mitolojik geçmişi, hafızalarıdır. İnsanlar umutlarını, isteklerini onlara sığdırıp, sürekli kendilerini motive etmişlerdir.

Cerridwen – İlham Kaynağı

Cerridwen hem bilgeliği hem ilhamı ve gücü parmağınızda ışıldatsın diye, Jess Pırlanta ile

Değerinize değer katın..

Jess Diamond ve Ürünün Hikayesi

Baget pırlantalar, mücevher dünyasının en sevilen modellerinden biri olmaya devam ediyor. Formları sayesinde modern bir görünüm elde etmek isteyenlerin ilk tercihi arasında yer alıyor. Baget pırlantalar ilk kez 1920’lerde popüler oldu ve sonrasında mücevher tasarımlarında benimsendi. Geleneksel yuvarlak kesim pırlantaların en iddialı rakibi oldu.

Ürün Sertifikası

Pırlanta sertifikası pırlantanın orijinalliğini ve teknik özelliklerini gösteren bir belgedir. Mücevherin kimliği olarak da nitelendirebileceğimiz bu belge satın alınan pırlantanın gerçek değeri hakkında müşteriye fikir veren bir kalite belgesidir. Pırlantalı her ürün ‘firma sertifikası’ ile gönderilir. Dilenirse her bir ürün için uluslararası geçerliliği olan HRD Sertifikası alınır.

×
Yüzük Ölçüsü

Bu tablo ile size uygun yüzük ölçünüzü bulacaksınız.

PDF-İndir